3
Lis

Mamo Tato co Ty na to? – Paweł Zawitkowski

Gatunek: Poradniki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Mamo, Tato co Ty na to? - Paweł ZawitkowskiPoradniki, które z natury rzeczy mają nam ułatwiać nasze życie zalewają księgarnie i ogromnym problemem jest wybranie takiego, który naprawdę ułatwi nam codzienne czynności, a nie spowoduje jeszcze większych rozterek i komplikacji.

Szczególnie tę formę literacką upodobali sobie tzw. celebryci, dla których napisanie poradnika to sposób na łatwe pieniądze i większą popularność, a niekoniecznie wymienienie się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego poradniki pisane przez aktorów czy piosenkarzy lepiej omijać dużym łukiem i skupić się na pozycjach pisanych przez fachowców.

Szczególnie młodzi i niedoświadczeni rodzice szukają porad, jak bezpiecznie i fachowo obchodzić się z niemowlęciem. Tu z pomocą przychodzi choćby Paweł Zawitkowski, który z wykształcenia jest fizjoterapeutą. On wraz z grupą przyjaciół w poradniku „Mamo Tato co ty na to?”, do którego dołączona jest płyta DVD z filmem, przedstawia wszystkie etapy rozwoju psychicznego i motorycznego dziecka do osiemnastego miesiąca życia.

Mamy porady logopedy, psychologa, neurologa. Dowiedzieć się też można, jak pielęgnować dziecko, jak wpływać na nie i stymulować jego rozwój, jak i w co bawić się z niemowlakiem, czego się obawiać, a jakie rzeczy bagatelizować, jak nosić i przebierać malucha, by nie wyrządzać mu krzywdy. Jest też sporo o życiu płodowym człowieka. Co ważne te porady to nie tylko wykaz rzeczy, które należy wykonywać podczas zajmowania się dzieckiem, ale przede wszystkim wskazówki, które mają rodzicom ułatwiać życie rodzinne, a nie powodować, że ich przytłoczą i zaczną myśleć, że są złymi rodzicami. Porady Pawła Zawitkowskiego można też oglądać na antenie TVN w programie śniadaniowym tej stacji, czyli w „Dzień dobry TVN” i przekonać się, czy jego porady są pożyteczne w codziennym życiu z małym dzieckiem.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza