3
Lis

Dama Pik – Anita Werner

Gatunek: Inne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dama Pik - Anita WernerDama Pik” to już druga książka znanej z TVN i TVN24 prezenterki i dziennikarki. Kolejny zbiór wywiadów, jakie przeprowadziła Anita Werner. To pozycja dla osób, które interesują się historią, a zwłaszcza tą najnowszą oraz lubią czytać wywiady i biografie.

Ta książka to zapis rozmów, jakie dziennikarka przeprowadziła  z najbardziej znaczącymi kobietami na świecie. Wywiady te można było oglądać na antenie TVN24 w programie, który właśnie nosił tytuł „Dama Pik”. Wywiady dotyczą polityki, kultury, problemów państw i społeczeństw, które reprezentują rozmówczynie, ale także odsłaniane są kulisy prywatnego życia tych pań, mamy tu ich wspomnienia i marzenia.

Anita Werner rozmawiała m.in. z Julią Tymoszenko, na wywiad, z którą czekała na Ukrainie blisko dwa tygodnie, mimo wcześniejszych ustaleń, co do daty wywiadu. Jak wiadomo „Żelazna Dama Ukrainy” nie często decyduje się na rozmowę z dziennikarzami, a szczególnie na tematy, które schodzą na jej prywatne życie. Werner się udało. Wywiad ten to rozmowa głównie o polityce i ówczesnych problemach przemian u naszych sąsiadów ze Wschodu. Prywatne pytania zadawane są bardzo taktownie i nie tworzą osi rozmowy, za co dziennikarce należą się duże brawa. Kolejna rozmówczyni to Wangari Maathai laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 2004 roku, działaczka na rzecz ekologii. Pozostałe rozmówczynie to Agnieszka Holland, była prezydent Łotwy Wiera Vike-Freiberga. Te kobiety jak twierdzi w wywiadach autorka zrobiły na niej największe wrażenie. Poza tymi czterema paniami możemy jeszcze przeczytać wywiady z innymi, sześcioma Damami Pik.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza