3
Lis

Weźmisz czarno kure… – Andrzej Pilipiuk

Gatunek: Fantastyka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Weźmisz czarno kure... - Andrzej Pilipiuk„Weźmisz czarno kure…” to trzecia część cyklu opowiadań o Jakubie Wędrowyczu, które przygotował Andrzej Pilipiuk. W składającej się z dziewiętnastu opowiadań książce autor dał naprawdę upust swojej wybujałej wyobraźni. O ile w poprzednich częściach historie przeżywane przez głównego bohatera były po części realistyczne, tak tu mamy do czynienia z przepięknymi przypadkami inspirowanymi czasami wydarzeniami autentycznymi.

I tak główny bohater zaprawiony w bojach egzorcysta i pospolity złodziejaszek razem z agentem Jej Królewskiej Mości Jamsem Bondem ratuje świat przed nuklearną zagładą, pomagając przy okazji w ostatecznej likwidacji Wiecznie Żywego Wodza Lenina, który któregoś dnia ożywa. W innej historii działalność młodego Wędrowycza i kompanów jego ojca bimbrownika przyczynia się do zatonięcia Titanica w jego dziewiczym rejsie. Możemy się też dowiedzieć, że to właśnie Jakub Wędrowycz w Wilczym Szańcu podłożył Hitlerowi bombę pod biurko. Szczytem wszystkich historii jest to jak główny bohater zostaje żywcem porwany do piekła, ale robi tam takie zamieszanie, że sami diabli go tam już nie chcą.

Czytając te opowiadania można się przekonać, że literatura fantastyczna może być zabawna i lekka. Opowiadania o Jakubie Wędrowyczu czyta się jednym tchem i mimo tego, że przedstawiane historie wydają się przesadzone, nie ma się wcale ochoty na rzucenie książki w kąt i zabranie się za poważniejszą lekturę. Wręcz przeciwnie, na drugi dzień biegnie się poszukać dalszych części.

Tagi:,

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza