3
Lis

Trans śmierci – Graham Masterton

Gatunek: Horrory

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Oryginalny tytuł: „Death trance” (1980)
Tłumaczenie: Grzegorz Jasiński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka (1994)

Trans śmierci” to jedno ze starszych dzieł mistrza horroru, jakim jest Graham Masterton. Książka opowiada o tragedii, jaka spotkała Randolpha Clare’a – właściciela przedsiębiorstwa Clare Cottonseed. Zawiść ludzka doprowadza do tego, że jedna z jego fabryk zostaje podpalona, a rodzina brutalnie zamordowana. Cała sytuacja opisana jest przez Mastertona bardzo szczegółowo i momentami robi się niesmacznie, ale fani Grahama przyzwyczajeni do takiego stylu, z pewnością nie będą mieli mu tego za złe.

W tym momencie życie bohatera książki traci sens, a jedynym celem od tej pory jest dla niego zemsta. Nadzieja pojawia się w momencie, kiedy spotyka on mężczyznę, który opowiada mu o możliwości skontaktowania się z duchem zmarłej żony. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, Randolph jest gotów na wszystko i chce poddać się tajemniczemu rytuałowi, jakim jest trans śmierci. Jak można się domyślić, grozi mu niebezpieczeństwo związane z przeniesieniem się na stronę zmarłych. Aby w końcu dotrzeć do ukochanej, musi najpierw stawić czoło przerażającym demonom. Czy bohaterowi książki uda się z nią skontaktować? Czy w horrorze możemy liczyć na happy end?

Trans śmierci” to książka, która już od pierwszych stron trzyma w napięciu i sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Szczegółowe opisy sprawiają, że czytając ją widzi się przed oczyma dokładny wygląd postaci, w tym również demonów. Jeśli chcesz spać spokojnie, nie czytaj jej.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza