3
Lis

Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Gatunek: Inne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

potęga podświadomości - joseph murphyRecenzja książki „Potęga podświadomości” (Joseph Murphy)

„Potęga podświadomości” to klasyka literatury poświęconej pozytywnemu myśleniu. Autor, Joseph Murphy, jest prekursorem tego tematu. W jego książce znajdziemy wszystkie wątki rozwijane przez współczesnych propagatorów naprawiania swojego życia za pomocą potęgi podświadomości.

Murphy przekonuje, iż klucz do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia każdy człowiek nosi w sobie. Jest to podświadomość, łącząca nas z Nieskończoną Inteligencją. Czym zaś ona jest? Autor jest człowiekiem religijnym i w jego interpretacji ta uniwersalna osnowa naszego bytu upodabnia się lub nawet utożsamia z Bogiem. Jednak Murphy zaznacza, iż jego nauki są adresowane także do ateistów. Nie skupia się na kwestiach doktrynalnych, ale na metodzie, która służy poprawianiu jakości życia.

Kto interesuje się tym tematem, w książce „Potęga podświadomości” znajdzie doskonale znane mu już wątki. Osobom, które unikają świątyń, może przeszkadzać religijna nomenklatura. Warto jednak przymknąć na nią oko. Podobnie, jak warto przymknąć oko na opisy historii ludzi, którym nauki Murphy’ego pozwoliły poradzić sobie z problemami. Historie te mnie osobiście drażniły, ponieważ zalatywały marketingiem rodem z ulotek reklamujących cudowny lek.

Niezależnie od tych mankamentów, lektura ta jest inspirująca i pomocna. Po pierwsze – dodaje wiary i energii. Po drugie – dostarcza gotowych metod, które, niczym modlitwy (autor mówi o nich nawet jako o modlitwach) stają się energetyzującymi nas mantrami.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza