3
Lis

Podróżnik WC – Wojciech Cejrowski

Gatunek: Inne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Podróżnik WC - Wojciech CejrowskiTa książka to odświeżona wersja wydawnicza z 1997 roku.  Może więc ktoś powiedzieć, że „odgrzewany kotlet”, ale wcale tak nie jest. „Podróżnik WC” to druga z kolei książka w dorobku tego znanego podróżnika i kontrowersyjnego dziennikarza.

Cejrowski ze znaną sobie butą i przekorą szybko wycofał tę publikację z rynku, mimo że świetnie się sprzedawała. Uznał, że jest nienajlepiej napisana i nie może być z niej zadowolony. Po usilnych staraniach wydawców postanowił ją poprawić stylistycznie, dodać trochę nowych opowieści i zdjęć, i tak pod koniec zeszłego roku wznowiono ten tytuł.

Można nie lubić Wojciecha Cejrowskiego, a wręcz są tacy, którzy plują na jego widok, ze względu na jego konserwatywne poglądy. Jego wiedza i umiejętności podróżnicze są jednak na tyle duże, że zarówno książki i programy, oczywiście te związane z tą tematyką, świetnie się czyta i ogląda czerpiąc z nich wiele wiedzy. Należy przymykać oczy na jego religijne i rasistowskie wywody (rasizm w jego wydaniu odnosi się do mieszkańców zachodniego świata, a nie tego zwiedzanego) i w ten sposób ukazuje się nam świat, którego nie poznamy sami na egzotycznych wycieczkach i nie zobaczymy go w innych programach podróżniczych.

Wojciech Cejrowski wydał „Podróżnik WC” kilkanaście lat temu, dlatego też wszystko go podczas tych opisywanych podróży fascynowało i cieszyło, co bardzo daje się odczuć i dlatego są one dla czytelnika tak fascynujące. Nie jest to przewodnik, ale fajna lekka książka z typowym dla Cejrowskiego humorem do przeczytania w kilka wieczorów.

Tagi:,

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza