Po pierwsze nie grzeszyć. Po drugie żyć zgodnie z bożymi przykazaniami. Po trzecie być szczęśliwym człowiekiem.

Niemniej to wcale nie takie proste. Patrząc na okładkę tej publikacji, nasuwa się myśl, że książka będzie o zakonnicy, która odeszła od Boga. Zwykłe i tanie romansidło, jakich nie brakuje na sklepowych półkach. Konieczne jednak należy odrzucić to stereotypowe myślenie i sięgnąć po ciekawą powieść Eduardo Mendozy.

Niewinność zagubiona w deszczu” to z pewnością romantyczna opowieść, ale w odpowiedniej dawce, bez ckliwości i cynizmu. Autor stawia na psychologiczne ujęcie przeżyć głównej bohaterki. Szybko jej refleksje stają się naszymi, a jej problemy bliskie i takie podobne do tych z życia codziennego. Wciągająca społeczno-obyczajowa powieść, w której nie brakuje fragmentów wyciskających łzy oraz mrożących krew w żyłach.

Z każdą stroną „Niewinność zagubiona w deszczu” jeszcze bardziej intryguje. Pojawiają się wątki kryminalne, które przeplatane są z romantycznymi motywami. Wszystko toczy się wokół młodej zakonnicy. Jej urodę dostrzegł lokalny amant i pragnie zdobyć zakazaną kobietę. Jaką decyzję podejmie służebnica pańska? Czy dla mężczyzny będzie gotowa porzucić habit? Wszystkie rozterki dziewczyny są dokładnie opisane. Wystarczy zagłębić się w lekturę Mendozy. Zaskoczeniem będzie wiele elementów powieści.

Nietypowym zabiegiem w tej książce jest brak zaznaczania dialogów. Są one bowiem wtopione w całość tekstu. Nie każdemu musi to pasować, choć z czasem można się przyzwyczaić. Powieść czyta się bardzo szybko, nieustannie przeżywając losy głównej bohaterki. Idealna odskocznia od własnych trosk, która zmusza do refleksji. Naprawdę warto sięgnąć po „Niewinność zagubioną w deszczu”.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza