3
Lis

Ludzie na Walizkach. Nowe historie – Szymon Hołownia

Gatunek: Inne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ludzie na Walizkach. Zupełnienowe historie - Szymon HołowniaJeśli koś raz trafił na program Religia.Tv pt. „Ludzie na walizkach” prowadzony przez Szymona Hołownię na pewno zatrzymał się na chwilę i posłuchał jego wywiadów z ludźmi, których spotkał jakiś życiowy dramat, może nawet stał się stałym widzem tego programu. Co ważne w tych wywiadach i to, co je odróżnia, to w żaden sposób nie dążenie dziennikarza do sensacji i wyciągnięcia z rozmówcy pikantnych i sensacyjnych informacji z jego życia.

Wbrew pozorom to nie tylko rozmowy o wierze i przyjmowaniu bożej woli ze zrozumieniem chrześcijańskim. W książce, która jest zapisem programów telewizyjnych przeczytać możemy o ludziach, którzy musieli zmagać się z własną chorobą lub chorobą najbliższych, ze stratą dziecka lub ukochanej osoby. Szymon Hołownia miał okazję porozmawiać z osobami znanymi z mediów, których także nie ominęły tragedie.

W poprzednim wydaniu pod podobnym tytułem jego gośćmi byli m.in. nieżyjący już aktor Maciej Kozłowski, który opowiadał o swoim zmaganiem z wirusowym zapaleniem wątroby, z Ewą Komorowską, której mąż zginął w katastrofie lotniczej 10 kwietnia oraz z dziennikarzem Igorem Janke, którego żona i mały synek zginęli w wyniku wypadku komunikacyjnego. Inni rozmówcy to lekarze i duchowni pracujący z najciężej chorymi, był ojciec dwóch chłopców, którzy zginęli w Tatrach na wycieczce szkolnej, matka dziewczyny, która popełniła samobójstwo.

To, co pozostaje dla nas po przeczytaniu tych rozmów to ogromna siła i ulga, że nas to nie dotyczy, po drugie dostaje się swoisty zastrzyk siły, że jeśli ktoś był w stanie przeżyć takie tragedie i może o nich tak pięknie opowiadać, to może i my w takich chwilach będziemy w stanie stanąć na wysokości zadania. Historie wiele nas uczą i oswajają z tym, co może być naszym udziałem. Szymon Hołownia zasłużył na wielkie ukłony za takt i umiejętność słuchania i zadawania odpowiednich pytań w odpowiedniej chwili. To wydanie to kolejne, nowe wywiady i kolejna silna dawka emocji i świetna lekcja pokory i wiary, która raz się rodzi, a innym razem bardzo umacnia. Premiera 26 czerwca.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza