3
Lis

Lewa ręka Boga – Paul Hoffman

Gatunek: Horrory, Thrillery

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Po wielu udanych scenariuszach filmowych Paul Hoffman zdecydował się na wydanie książki. Debiut można zaliczyć do udanych. Jednakże publikacja ma sporo naleciałości ze scenariusza. Autor niejednokrotnie zamiast snuć opowieść, tworzy rozbudowany opis sytuacji. Mimo to „Lewa ręka Boga” to dobra, mroczna książka, która z pewnością spodoba się młodym osobom, szukającym kontrowersyjnych treści.

Główny bohater to nastoletni Tomas Cale, który od dłuższego czasu mieszka w Sanktuarium. Miejsce to do świętych jednak nie należy. Rygorystyczne zasady wychowania, codzienne poniżanie fizyczne i psychiczne, izolacja od reszty społeczeństwa – to chleb powszedni wychowanków klasztoru. Cale nie chce tak żyć i postanawia uciec. Towarzyszy mu dwóch, równie zdesperowanych więźniów Sanktuarium. Po wydostaniu się z klasztornego labiryntu trafiają do obcego im świata, w którym na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Tak rozpoczyna się zawoalowana, przerażająca opowieść Tomasa Cale’a.

Prosty, dosadny język opisujący szczegółowo zbrodnie i seksualne perwersje świadczy o ukierunkowaniu książki na młodego odbiorcę, poszukującego mocnej rozrywki. Książka od początku wciąga w wartką akcję i szereg przeżyć głównego bohatera. Jednak po ekscytującym początku następuje zwolnienie tempa. Fabuła rozwleka się i może niektórych czytelników nużyć. Te niedociągnięcia można przypisać brakowi doświadczenia autora. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kolejne publikacje Hoffmana, w których takie błędy powinny zostać wyeliminowane.

„Lewa ręka Boga” to nowość wydawnicza, po którą warto sięgnąć. Mroczny klimat historii, osadzony w murach Sanktuarium, w bliżej nieokreślonym czasie, z pewności przypadanie do gustu dużej grupie amatorów książkowych thrillerów. Z czystym sumieniem zachęcam do lektury debiutanckiej powieści Paula Hoffmana.

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza