3
Lis

Dziecko do wzięcia – Chandra Hoffman

Gatunek: Literatura piękna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Adopcja jest bardzo skomplikowaną procedurą, którą mogą przejść tylko najbardziej uparte i nadające się na rodziców osoby. Chęć posiadania dziecka czasem z marzenia staje się wręcz obsesją. Jedną z książek opisującą cały zawiły system ośrodków adopcyjnych od wewnątrz jest wydana w 2013 r. książka Chandry Hoffman pt. „Dziecko do wzięcia”.

Ta amerykańska powieść obyczajowa opowiada historię młodej i bardzo zaangażowanej pracownicy ośrodka adopcyjnego Chloe Pinter. Mimo wielu trudności oraz wygórowanych oczekiwań szefowej czy biologicznych i adopcyjnych rodziców, Chloe stara radzić sobie w pracy, nie tracąc przy tym swojego idealistycznego podejścia od niej. Wizja szczęśliwych par tulących swoje długo wyczekiwane, adoptowane dziecko pomaga jej na co dzień i motywuje do otaczania profesjonalną opieką przyszłych rodziców adopcyjnych oraz czuwania nad całym procesem przejmowania władzy rodzicielskiej bez jakichkolwiek komplikacji. Często musi się ona wykazać sporą wiedzą psychologiczną, a także trenować walkę z przeciwnościami losu.

Chloe zajmują przede wszystkim trzy sprawy adopcyjne. Pierwszą jest sprawa zamożnego małżeństwa- Evy i Paula, na tyle zdesperowanego, że są w stanie uczynić wszystko, aby posiadać dziecko. Druga to sprawa to starania się o adopcję przez zapracowanego biznesmana Johna oraz jego żonę France, która twierdzi, że to jej ostatnia szansa na macierzyństwo. A trzeci przypadek prowadzony przez Chloe to sprawa ubogiej rodziny, która ma oddać swoje dziecko do adopcji, choć wcale nie jest do tego przekonana. Pracownica ośrodka adopcyjnego na tyle angażuje się w te trzy przypadki, że jej życie osobiste schodzi na drugi plan. Jaki będzie finał tych trzech historii?

Niemożność posiadania dziecka (z przyczyn biologicznych czy materialnych) to bardzo bolesny i drażliwy temat. Książka Ch. Hoffman „Dziecko do wzięcia” uporała się z ukazaniem trudności, a także wielu dylematów, zmartwień oraz dramatów związanych z oddaniem bądź przysposobieniem dziecka. Pozycja ta bardzo wciąga i ukazuje problem adopcji z wielu punktów widzenia, choć niektórym może się ona wydawać nieco niedopracowana (szczególnie jeśli chodzi o wątek sensacyjny).

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza