3
Lis

Dwa ognie – Anita Werner i Paweł Siennicki

Gatunek: Inne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dwa ognie - Anita Werner i Paweł SiennickiTa pozycja to zbiór dwudziestu siedmiu wywiadów wybranych przez autorów spośród rozmów, jakie prowadzili z ważnymi dla kraju osobami na łamach dziennika „Polska The Times”.

Anita Werner to dziennikarka newsowa i prezenterka telewizji TVN24, a Paweł Siennicki to zastępca redaktora naczelnego tej gazety. Co tydzień w piątkowym wydaniu „Polski” przeprowadzają na pozór luźne pogawędki głównie z politykami, ale zdarzali się też ekonomiści, publicyści i inni odgrywający jakąś ważną rolę w państwie ludzie. Wywiady te od innych różnią się tym, że oboje dziennikarze niczym psycholog na kozetce potrafią wydobyć ze swoich rozmówców rzeczy, których na pewno nie mieli ochoty wyjawiać. Wywiady niczym te, które przeprowadzała niegdyś inna dziennikarka, Teresa Torańska, spisane w książce „Oni” dopiero pewnie za kilkanaście lat nabiorą jeszcze większej wartości i pozwolą inaczej spojrzeć na Polskę z czasów rządów głównie Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska i prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Są tu wywiady z politykami, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, Jerzym Szmajdzińskim, Maciejem Płażyńskim, Aleksandrem Szczygło. Jest to pozycja nie tylko dla tych, którzy interesują się polityką. Książka jest też dobrą szkołą dla przyszłych dziennikarzy, którzy mogą podpatrzeć jak robić dobre wywiady i wyciskać z rozmówcy to, co interesuje pytającego, a nie to, co chce nam powiedzieć polityk. Siennicki i Werner to klasa sama w sobie, więc jest się, od kogo uczyć.

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza