3
Lis

Deszczowa noc – Jodi Picoult

Gatunek: Literatura piękna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Szukasz ciekawej, wielowątkowej opowieści o zbrodni i miłości, która pochłonie cię do reszty? W takim razie koniecznie sięgnij po „Deszczową noc” autorstwa Jodi Picoult. Pisarka na łamach swej książki porusza istotne kwestie społeczne, jak eutanazja czy zdrada. Zagłębiając się w lekturę nasuwa się mnóstwo pytań na temat obranej przez siebie drogi postępowania i systemu wartości. Czy moje zachowanie byłoby podobne do zachowania bohatera, gdybym znalazła się w jego położeniu?

Główny bohater, James MacDonald kocha swoją żonę i jest gotowy zrobić dla niej wszystko. Nawet ją zabić… Śmierć dla Maggie jest wybawieniem od długotrwałego bólu, jaki towarzyszy ostrej chorobie nowotworowej. Wszelkie terapie, nawet chemioterapia, zawiodły. Kobiecie pozostaje tylko czekać na śmierć. Każdy dzień jest męką, stąd w umyśle chorej pojawia się rozwiązanie – eutanazja. Dokonać może tego tylko jej mąż. Czy zabójstwo żony jako akt miłosierdzia można zrozumieć? Czy to w ogóle jest czyn usprawiedliwiony? Odpowiedzi na pytania trzeba szukać w głębi swojego serca.

„Deszczową noc” czyta się szybko. Wartka akcja i dobre dialogi sprawiają, że książka nie nuży. Ciekawią również poboczne wątki drugoplanowych bohaterów, jak miłosna historia Camerona i Allie. Wiele małżeńskich problemów, jakie porusza autorka, również zmusza do zastanowienia nad własną miłością i rodzinnymi relacjami.

Jodi Picoult przygotowała bardzo dobrą powieść. Jedyny mankament to brak zakończenia wątków pobocznych postaci. Nie do końca wiadomo, jak potoczą się losy Jamesa czy Allie. Jednak mimo to warto zagłębić się w tę opowieść, by z własnego punktu widzenia zwrócić uwagę na życiowe dylematy i ludzkie postawy wobec tak trudnych sytuacji .

Tagi:

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza