3
Lis

Angielski – Słownictwo dla zaawansowanych

Gatunek: Języki obce

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Tytuł: „Angielski – Słownictwo dla zaawansowanych”
Data wydania: 2009
Wydawnictwo: Edgard

Dość długo szukałam książki do nauki języka angielskiego, czy to z gramatyką czy też słownictwem, na poziomie wyższym niż CAE. Do nauki słownictwa wybrałam „Angielski – Słownictwo dla zaawansowanych” z tego samego wydawnictwa co opisywane ostatnio repetytorium leksykalno-tematyczne. Uznałam, że nadszedł czas, aby nadrobić zaległości i wrócić do poziomu CAE, który zdawałam ponad 2 lata temu.

Mimo że rozkład zadań jest dość schematyczny (najpierw zapoznanie się z nowymi słówkami, a potem ich użycie w jednym bądź kilku zadaniach), są one urozmaicone, dzięki czemu nauka nie nudzi się po chwili. Znajdziemy tu m.in.:

  • krzyżówki;
  • uzupełnianie luk w tekście;
  • zgadywanie słówek na podstawie ich długich opisów;
  • łączenie synonimów w pary;
  • testy wyboru.

W książce znajduje się słowniczek angielsko-polski, jednak na tym poziomie radziłabym sięgnąć przede wszystkim po angielsko-angielski. Tematyczny podział pozwala na wybór kolejności według zagadnień, które interesują ucznia najbardziej do tych mniej istotnych. Na końcu każdego rozdziału warto zapisać sobie słówka, które sprawiły najwięcej problemów lub które wydały się być najbardziej przydatne. Na uwagę zasługują działy poświęcone przyimkom, false friends i idiomom, czyli końcówka książki (działy od 18 do 22).

Myślę, że po książkę tę powinny sięgnąć osoby przygotowujące się do jakichkolwiek egzaminów z języka angielskiego. Nie wiem jednak, czy dla maturzystów niektóre działy mogą się okazać na dużo wyższym poziomie, niż potrzebują.

Dodaj komentarz

Imię (*)
Adres strony
Treść komentarza